Про Дніпро
Сергій Фомкін
Ігор Співак
Арт-центр «Квартира», Дніпро
14 — 21 травня 2015
14 травня медіакомпанія SFG відкрила виставку про чудове та гаряче улюблене місто на Дніпрі. Команда вже мала досвід проведення презентацій своїх проектів, і цього разу успіх знову був на їхньому боці: на відкриття прийшли численні шанувальники фотомистецтва, шанувальники Дніпропетровська та просто небайдужі його мешканці. Виставка фотопроекту «Про Дніпро» розташувалася в затишному і якнайкраще підходящому місці для подібних заходів Арт-центрі «Квартира» — модному культурному центрі Дніпропетровська.
Проект включив 20 фотографій, 17 з яких були представлені в експозиції. Але ці цифри дуже умовні. Автори та творці проекту Сергій Фомкін (sfg.ua) та Ігор Співак (spivak.dp.ua) були впевнені, що неможливо показати всю красу, багатогранність та велич міста у 10, 100 і навіть 1000 фотографій. Тому вони прийшли до рішення, яке дозволило, подібно до губки, увібрати в себе кращі панорами, пейзажі та види міських вулиць, їхню архітектуру та колорит. Кожна основна фотографія зроблена в дусі античних мозаїк — філігранно складена з тисяч інших маленьких фотографій, утворюючи одну цільну картину. «Найбільша фотоісторія міста» — саме так звучить слоган проекту «Про Дніпро» і це справді так. Тому що кожна фотографія при детальному розгляді розпадається на сотні історій, які зберігають відбиті на них місця.
Атмосфера на відкритті виставки була по-дніпропетровськи душевною, творчою та спокійною. Кожен відчував себе як вдома, а інакше і бути не могло, адже це фотопроект про наш спільний і улюблений будинок — Дніпропетровськ. За кількістю людей, які відвідали відкриття, можна зробити висновок, що дніпропетровці трохи скучили за якісними культурними заходами і летіли на виставку немов на ласий шматочок пирога. Гості, журналісти, фотографи, конферансьє, ді-джей — все говорило про те, що це культурне свято продумане до дрібниць і, як кажуть, вдалося на славу! Окрім теплих розмов та комфортної атмосфери, настрій піднімав генеральний партнер виставки Captain Morgan — ром #1 у світі.